Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez kanë një histori të bukur romantike. Çifti u njoh në vitin 2017 kur modelja argjentinase punonte në një butik te kompanisë së veshjeve Gucci.

Kur Ronaldo vizitoi dyqanin, ai i dërgoi mesazh duke i kërkuar asaj të dilnim. Që atëherë, çifti filloi të takohej. Një histori interesante është jeta e babait të ndjerë të Georgina Jorge Rodriguez, i cili gjithashtu ishte argjentinas.

Ai kaloi dhjetë vjet në burg sepse u shpall fajtor për tregtimin e kokainës dhe marihuanës. Jorge Rodriguez kreu dënimin në një burg spanjoll për dy krime. Në vitin 2003, ai u dënua me 11 vjet burg teksa po transportonte kokainë nga Spanja në Francë.

Argjentinasi u lirua nën një amnisti, por u kthye në burg në vitin 2008 për kontrabandë marijuanë me vlerë 1 milion paund nga Maroku në Spanjë si pjesë e një bande kriminale. Jorge u lirua në vitin 2013, por vdiq gjashtë vjet më vonë në moshën 70-vjeçare.