“Nuk mund të jetoj me një person që po vdes dita-ditës”, ishte kjo deklarata e Dea Mishel që menjëherë “u pastrua” nga produksioni. Megjithatë shikuesit nuk e kanë humbur dhe kanë reaguar pas kësaj deklarate skandaloze. Familjarët e banores së “BBV” kanë reaguar me një Instastory, ku shkruajnë se komenti i saj ka qenë “dashamirës.”

REAGIMI I PLOTË:

Mbi spektaklin e mbrëmshëm

Në gjithë dramen e ndodhur mbrëmë, disa prej jush janë shprehur të revoltuar me komentet e Deas mbi situaten e Luizit. Si miq e familjare të

Deas, duam të qartësojmë që deklaratat e saj jane nxjerrë jashtë kontekstit. Ne e përjetojmë situatën nga jashtë, kemi gjithë informacionin

dhe lirimë e mundshme. Dea Jo! Asnjëri nga ne s’mund ta dijë e as ta imaginojë si është të përjetosb në vetë të parë çfarë ndodhi mbrëmë. Nëse jeni tronditur ju ne shtëpitë tuaja, merreni me mend sa janë tronditur banorët. Cdokush ka mënyrën e ti se si i perballon situatat dhe traumat e caktuara dhe në një moment që ngarkohemi emocionalisht mund të zgjedhim fjalët e gabuara për të shprehur gjithë ndjesitë që na mbërthejnë. Duke niohur Dean dime që komentet e saj vijnë me dashamirësi. Synimi i saj ishte që Luizi të kurohet e të bëjë më të mirën për veten e tij, Pavarësisht nëse shqetësimi është fizik apo psikologjik paralelisht duke mos injoruar frikërat dhe pasiguritë e saj në lidhje me këtë situatë të pazakontë që u krijua. Kështu që le të bëjmë përpara me dashamiresi.