Pas daljes së saj nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, ajo e “Big Brother VIP”, Semi Jaupaj u kthye më fuqishëm se kurrë në muzikë. Ajo publikoi “Mos u kthe” dhe ‘Ani‘, dy këngë që u pritën mjaft mirë nga publiku që nga çastet e para të publikimit dhe që numërojnë miliona klikime.

Ditën e sotme një person shumë i veçantë për Semin feston ditëlindjen dhe është mamaja e saj. Këtë na e ka treguar vetë Semi me anë të një postimi në Instastory, ku ka postuar një buqetë me lule dhe ka shkruar fjalët më të bukura dedikuar mamasë së saj.

Ça do bënim ne pa ty?

Gëzuar ditëen e lindjes Mam’

Je njeriu më i bukur që njoh!

 

Ka disa kohë që Semi është shprehur se i mungonin flokët e saj të gjata dhe se ndihej e penduar që bëri ndyshimin në ‘look-un’ e saj, duke i prerë ato të shkurtra. E duket se bukuroshja ka vazhduar të ketë po të njëjtat mendime e së fundmi me anë të një postimi në Instastory na ka treguar se ka rikthyer flokët e saj të gjata dhe duket shumë e lumtur.