Romanca mes Kendall Jenner dhe Bad Bunny është bërë një temë kryesore në mediat online. Ata janë parë së bashku në raste të ndryshme në Los Angeles, duke përfshirë edhe Festivalin Coachella, por ata kanë zgjedhur ta mbajnë private lidhjen e tyre pa e konfirmuar zyrtarisht statusin e tyre si çift.

Paraqitjet e tyre në ngjarje të tilla si Met Gala 2023 dhe fotot e tyre të pushimeve janë shqyrtuar më nga afër, duke bërë që disa ndjekës në rrjetet sociale të pyesin nëse dashuria e tyre është e vërtetë apo thjesht një marrëveshje e ndërsjellë.

Lidhjet e kaluara të Kendall Jenner

Jenner njihet për përfshirjen e saj në disa lidhje, shumica prej të cilave kanë qenë relativisht afatshkurtër. Në fund të vitit 2013, u shfaqën thashethemet për një romancë mes saj dhe Harry Styles kur ajo ishte vetëm 17 vjeç. Vetëm në vitin 2015 lidhja e tyre u konfirmua dhe ajo përfundoi në të njëjtin vit. Disa muaj më vonë, pati spekulime për një lidhje me Nick Jonas, një anëtar i grupit ‘The Jonas Brothers’, megjithëse nuk u konfirmua kurrë zyrtarisht.

Në vitin 2016, ajo u takua me Jordan Clarkson, i cili aktualisht luan për Utah Jazz në NBA. Ata u takuan në një festë pas American Music Awards të organizuar nga reperi Drake. Midis 2016 dhe 2017, ajo ishte në një lidhje me reperin A$AP Rocky, i cili aktualisht është në lidhje me Rihanna-n dhe është babai i dy fëmijëve të saj.

Ndërsa besohet se ata ishin bashkë deri në vitin 2017, ata vendosën t’i japin fund lidhjes së tyre për shkak të orarit të ngjeshur dhe angazhimeve. Kendall më pas u takua me basketbollistin Blake Griffin në verën e vitit 2017, por lidhja nuk zgjati shumë dhe ata u ndanë në maj 2018.

Jenner ka qenë gjithashtu e lidhur me Anwar Hadid, Ben Simmons dhe Devin Booker, ku ky i fundit është lidhja e saj më e rëndësishme. Ata konfirmuan lidhjen e tyre gjatë ribashkimit special të “Keeping Up With the Kardashians” në vitin 2021. Megjithatë, çifti thuhet se u nda në qershor të të njëjtit vit pas lidhjes për dy vjet.

Lidhjet e kaluara të Bad Bunny

Partnerja e tij e parë e njohur ishte Carliz de la Cruz, me të cilën ai ishte në një lidhje nga viti 2011 deri në 2017. Ata u takuan në shkollë dhe madje punonin së bashku në një supermarket. Disa nga tekstet e këngëtares besohet se i kushtohen asaj dhe vlen të theksohet se lidhja e tyre ka nisur para se Bad Bunny të fitonte famë. Gabriela Berlingeri ishte një tjetër pjesë e rëndësishme në jetën e tij, me çiftin që datonin nga viti 2020 deri në vitin 2022.

Lidhja e tyre dukej e vërtetë dhe ata kaluan muajt e izolimit gjatë pandemisë Covid-19 së bashku. Gabriela gjithashtu bashkëpunoi me Bad Bunny në këngën “En casita” dhe u shfaq në videoklipin e këngës së Residente “Antes de que el mundo se acabe”.