Kendall Jenner doli pa e mbuluar fare pjesën e të pasmeve në tapetin e kuq të Met Gala 2023 të hënën mbrëma. Trikoja e zezë e supermodeles, e kompletuar me një pelerinë të ngjashme, është projektuar nga Marc Jacobs. Ajo e aksesoi ansamblin me shkëlqim me çizme të zeza me platformë dhe flokët e saj ishin stiluar në një bisht të hijshëm.

Jenner pritej të bashkohej me Bad Bunny për debutimin e çiftit të përfolur në tapetin e kuq, por reperi “Tití Me Preguntó” mbërriti në solon e natës më të madhe të modës i veshur me një kostum krejt të bardhë nga Jacquemus. Ylli i “Kardashians”, 27 vjeçe dhe Bad Bunny, 29 vjeç, janë të lidhur në mënyrë romantike që nga shkurti.

Ata janë parë së bashku në muajt e fundit në takime të shumta darkash, një takim me kuaj, në Coachella dhe më shumë. Ngjarja e sotme nderon trashëgiminë e stilistit të ndjerë të modës së Jenner, Karl Lagerfeld, i cili vdiq në vitin 2019 dhe ishte mik i familjes Kardashians dhe Jenner.

Në fakt, në vitin 2014, ylli i realitetit eci në shfaqjen e saj të parë në pistën e Chanel nga shumë njerëz – dhe në vitin 2015, ajo fitoi nderin e lakmuar për të mbyllur shfaqjen e tij si një “nuse” e Chanel. Në një intervistë të përbashkët të vitit 2016 me Harper’s Bazaar, Lagerfeld tha se nuk e kishte parë kurrë “Keeping Up With the Kardashians”, por se u lidh menjëherë me Jenner kur u takuan.