Një 23-vjeçare i ka shokuar të gjithë me një deklaratë të bërë së fundmi në rrjetet sociale. Modelja e “Instagram”-it, Sumner Stroh, ka rrëfyer në një video në “TikTok” se ka pasur një lidhje me frontmenin e Maroon 5, Adam Levine.

Sipas modeles, ajo ka qenë e lidhur me të disa muaj përpara se ai t’i tregonte se po priste një fëmijë me gruan e tij, Behati Prinsloo.

Zeshkania seksi, e cila tani ndodhet në Los Angeles pas studimeve në Universitetin e Teksasit, ndau pamjet e bisedave të tyre private në “Instagram”, duke përfshirë një mesazh ku Levine, 43 vjeç, pyeti nëse mund t’i vinte fëmijës së tij të ri emrin e saj.

“Në thelb, unë kisha një lidhje me një burrë që është i martuar me një supermodele të Victoria’s Secret. Në atë kohë, unë isha e re dhe naive. Dhe dua të them, sinqerisht, ndihem e shfrytëzuar. Unë nuk isha në skenë si tani, kështu që padyshim që u manipulova lehtësisht”, tha ajo.

23-vjeçarja, e cila nuk bëri të ditur detajet rreth takimeve të tyre, tregoi një DM në “Instagram” mes tyre, në të cilën Levine shkruan: “Është joreale se sa e nxehtë jeni. Ashtu si ajo fryn mendjen time. Ti je 50 herë më e nxehtë personalisht”, shton ai.

Sipas Stroh, e cila ka mbi 338,000 ndjekës në “Instagram”, ajo dhe Levine po “takonin njëri-tjetrin për rreth një vit”, derisa të dy humbën kontaktin “për një periudhë muajsh”.

Megjithatë, muzikanti 43-vjeçar më vonë do të rikthehej në kontakt këtë vit për të ndarë lajmin se ai ishte në pritje të një fëmije tjetër me gruan e tij prej tetë vjetësh, pohoi ajo.

Dhe për habinë e saj, këngëtari e pyeti nëse mund ta quante fëmijën Sumner nëse do të ishte djalë – një kërkesë që Stroh tha se e la atë të tmerruar.

“Ok pyetje serioze. Unë jam duke lindur një fëmijë tjetër dhe nëse është [një] djalë, dua ta quaj Sumner. A je mirë me këtë?”– tha Levine, sipas një pamje të ekranit të bisedës.

Stroh tha se ndihej sikur ishte ‘në ferr’, pasi lexoi mesazhin e çuditshëm.

Ajo shpjegoi se kurrë nuk kishte planifikuar ta trajtonte situatën në një mënyrë kaq publike dhe ishte e vetëdijshme për pasojat e ‘lidhjes me një histori si kjo’.

Stroh tha arsyeja pse po i thotë publikisht këto gjëra, ishte pasi shoqja e saj të cilës i kishte besuar për këtë çështje dhe i kishte dërguar pamjet e ekranit, kërcënoi se do ta bënte publike historinë e saj – ajo ishte e vendosur ta tregonte vetë historinë e saj.

Ndërkohë në fillim të këtij muaji, Prinsloo dhe Levine u fotografuan duke ngrënë drekë së bashku në Santa Barbara. Çifti tani ka dy vajza Dusty Rose, katër vjeç dhe Gio Grace.