Khloé Kardashian ka vendosur rekord në lidhje me statusin e marrëdhënies së saj me Tristan Thompson, ish-in dhe babanë e dy fëmijëve të saj. Pavarësisht se ka postuar për ditëlindjen për Thompson, ylli i KUWTK tani ka konfirmuar se është beqare. Kardashian në Instagram për të ndarë citate për dashurinë, dhimbjen dhe mirësinë përpara se të lë të kuptohet për statusin e saj beqare me një postim ku shkruhej: “Të jesh beqare dhe të postosh citate dashurie për të ngatërruar njerëzit është një nivel tjetër argëtimi :)”.

Kardashian ndau një citim nga Yung Pueblo: “Dashuria është shumë më e madhe se marrëdhëniet”. Ajo vazhdoi të ndante një citim tjetër nga Melissa Evelyn për dhimbjen, si dhe një citim të paatribuar për mirësinë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Sqarimi i themelueses së “Good American” për statusin e marrëdhënies së saj erdhi vetëm disa ditë pasi ajo lavdëroi basketbollistin në një mesazh për ditëlindje. Në mesazh, Kardashian foli për babanë e fëmijëve të saj, duke e quajtur atë “babai, vëllai dhe xhaxhai më i mirë” dhe duke e falënderuar për dashurinë dhe vëmendjen ndaj fëmijëve të tyre.

Megjithatë, ajo në dukje i bëri hije Thompson duke i thënë: “Ji i fortë, ji i sjellshëm, ji i durueshëm, ji i lirë. Vazhdo të bësh krenarë shpirtin dhe nënën tënde. Gëzuar ditëlindjen babi.”

Pavarësisht nga ndjenjat e saj në dukje të përziera ndaj Thompson, postimi i Kardashian në Instagram vërshoi me komente nga përdoruesit e rrjetit që e kritikonin Thompson si një baba dhe partner të dyshuar të keq. Ylli i realitetit u nda më parë me Thompson në shkurt të 2019-ës pasi ai ishte tradhtuar disa herë, por ata u pajtuan shkurtimisht vitin e ardhshëm derisa ai u kap përsëri duke tradhtuar.

Thompson pranoi se kishte bërë seks me Maralee Nichols në mars 2021, dhe djali i tyre, Theo, lindi në dhjetor të atij viti. Kardashian hodhi me shpejtësi Thompson pas lajmeve për fëmijën.