Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “BBV” kanë transmetuar emocione të forta, ku secili banor me historitë dhe personalitetin e tij, është kthyer në protagonist të përditshmërisë sonë, duke na tërhequr edhe me raportet që krijojnë me njëri-tjetrin, por edhe me konfliktet që mbizotërojnë brenda në shtëpi.

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër të vëmendjes. Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjet, dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë, duke transmetuar shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin.

Një nga protagonistet e këtij sezoni, Kiara Tito, ka lindur në 18 janar dhe i përket shenjës së bricjapit. Ju njohim me disa nga karakteristikat e kësaj shenje të Zodiakut.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio)

Shenja e fundit tokësore e zodiakut, Bricjapët dhe shpirtrat e tyre unikë janë të fuqishëm. Ka diçka që e bën Bricjapin jashtëzakonisht të veçantë. Ndoshta është ambicia e tyre e patrembur? Rezistenca e tyre e pakufishme? Aftësia e tyre për të vazhduar përpara, edhe përballë fatkeqësive sfiduese dhe grindjeve të dhimbshme?

Në të vërtetë, brenda çdo Bricjapi të zellshëm është një ngatërrestar i djallëzuar. Megjithëse kjo shenjë e tokës mund të duket paksa konservatore dhe e përmbajtur në fillim, miqtë dhe partneri i Bricjapit e dinë se atyre u pëlqen të festojnë.

Është interesante se Bricjapët thuhet se plaken mbrapsht: ata bëhen gjithnjë e më të rinj, optimistë dhe lozonjarë ndërsa piqen. /Top Albania Radio/