Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër të vëmendjes. Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjet, dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë, duke transmetuar shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin.

E sigurisht që një nga protagonistët e këtij sezoni të BBV është këngëtari Luiz Ejlli. Veçse një banor i shumëpërfolur për energjinë e tij dhe dinamikat që shkakton, Luizi është komentuar gjithashtu pafund në rrjet për situatën që ka krijuar me sëmundjen e tij të supozuar.

Që pas ‘Prime’-t ku ndodhi e gjithë kjo situatë shumica e banorëve i janë vënë kundër. ku njëra prej tyre është edhe Kejvina. Gjatë gjithë këtyre ditëve ironitë dhe debatet kanë vazhduar, por së fundmi në lidhje me këtë situatë është prekur edhe Kiara ku pak minuta duke qarë është shprehur për Kejvinën se:

Po prekem se nëse ka një person që ka të drejtë në gjithçka domethënë që i thotë gjërat e drejta ashtu si i mendon jam unë. Të betohem as nuk kam mbrojtur as Luizin në këtë rast, gjithmonë kam qenë ‘pro’ gocave sepse po japin mesazhe të gabuara për mua nuk ka lidhje kjo. Nëse unë shoh një njeri që çohet dhe gjuan me shpullë, mund të ma bëjë edhe mua nesër, pasnesër prandaj nuk dua të kem të bëj fare me Kejvinën. Pavarësisht se kam pasur shumë gjëra për t’i thënë nuk dua fare sepse me ndotet imazhi dhe nuk dua të bie në atë nivel. Kjo është e gjitha. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Çohet Amosi dhe thotë se ajo reagoi në mënyrë të mirë, po si mund ta pranosh dhunën? Si mund t’i pranosh shpullat? Kjo është më e tmerrshmja, të gjithë kemi emocione, edhe unë kështu siç jam mund të bëj diçka por a është e drejtë që unë të reagoj dhe të shpërthej? Jo, jemi në emision televiziv. Më sheh vëllai, mami, babi. Kam frikë moj seriozisht, nuk dua të lë skena të tilla në televizion. Nuk dua. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)