Strategjitë dhe lojërat brenda shtëpisë së “Big Brother Vip” vijojnë. Nuk ka se si Luizi mos të jetë pjesë e tyre, i cili tashmë po mendon edhe për finalen dhe personat që do të marr me vete.

Në një bisedë që ka bërë me Kiarën dhe Kristin, këngëtari tha se këtë të fundit e do në finale.

Luizi: Unë ty të dua në finale

Kristi: Po pse flet kot, ti doje Kiarën në finale e nuk e çove dot..

Luizi: Po e du o vlla, po nuk e çova dot, po ça ti bëj unë, edhe ti po dole në përballje kokë më kokë me mua, ça të bëj unë…Atë nuk e kam unë në dorë, unë kam situatën këtu brenda në dorë, që ti për shembull të dalësh kokë më kokë me banorë më të dobët…Njerëzit e dinë se çfarë kam thënë për ty, e dinë që të kam shtrënguar dorën dhe më ka dalë loti kaq. Nuk e harroj.

Kristi: E di, e di

Luizi: Unë s’kam gjë me ty, unë them e di vetë se ça të bëj të dielën ty, e të hënën e ti mua po ashtu. Po dolëm në nominim kokë më kokë s’kam ça bëj.