Raportet e shtypit britanik thonë se mbreti i ri Charles po bën gjithçka që mundet për të bashkuar anëtarët e familjes së tij

Mbreti i ri Charles duket se po bën gjithçka që mundet për të bashkuar të gjithë anëtarët e familjes së tij, me rastin e një eventi shumë të rëndësishëm për të.

Shtypi britanik shkruan se Mbreti Charles dëshiron që të nxisë polemikat për familjen mbretërore pas largimit të Princ Harry-t dhe Meghan Markle nga Buckingham, për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas “Daily Mail”, djali i madh i mbretëreshës së ndjerë Elizabeth pritet të ftojë djalin e tij Harry dhe bashkëshorten e tij, Meghan, në ceremoninë e kurorëzimit të tij, e cila është caktuar për 6 maj 2023.

Familja mbretërore britanike po përpiqet të mbajë veten duke ndjekur një qëndrim dinjitoz pavarësisht bombave verbale të përsëritura të çiftit Sussex që po godasin monarkinë, duke ekspozuar në mënyrë të pariparueshme Buckingham dhe duke dëmtuar imazhin e Kurorës Britanike.

Megjithëse ftesat zyrtare për ceremoninë e kurorëzimit të Charles më 6 maj nuk janë publikuar ende, burime të mirë informuara i kanë thënë Daily Mail se mbreti i Britanisë do t’i dërgojë një ftesë djalit të tij të dytë dhe nuses për të treguar se janë të mirëpritur në ngjarja historike për Mbretërinë e Bashkuar.

Vlen të theksohet se këngëtarja dhe aktorja e njohur Barbra Streisand do të jetë e pranishme në ceremoninë e kurorëzimit të Charles duke nderuar djalin e madh të mbretëreshës së ndjerë Elizabeth.

Mbreti Charles, siç shkruan gazeta gjermane “Bild”, tashmë i ka dërguar një ftesë yllit të Hollivudit për të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të tij.

Mbreti i ri i Britanisë i përzgjedh personalisht të ftuarit që do të jenë të pranishëm më 6 maj, në Westminster Abbey në Londër, ku do të zhvillohet ceremonia e kurorëzimit të tij.

Emri i Barbra Streisand është në krye të listës, siç komenton publikimi përkatës.

Dihet se ylli i madh i Hollivudit dhe djali i madh i të ndjerës Elizabeth kanë qenë miq të ngushtë në 50 vitet e fundit.

Megjithatë, në fillim të viteve 1990, thashethemet për një lidhje ishin të përhapura.