Këngët e Butrint Imerit dëgjohen herë pas here në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Por sot një këngë e tij është bërë ‘mollë sherri’ mes Luiz Ejllit dhe Armaldo Kllogjerit.

Luizi u prek nga fjalët dhe gjestet e Maestros, të cilat dukeshin qartë se ishin një kunjë për të. Teksa në sfond ishte kënga e ish-partnerit të Kiara Titos, Jori Delli pyeti Ejllin se nëse është xheloz për lidhjen që ka pasur moderatorja.

Këngëtari i njohur zgjodhi të luante rolin e indiferentit, duke bërë sikur nuk ka dijeni për atë lidhje. Por kunjat e Armaldos, nuk e lanë të qetë. Luizi e paralajmëroi Maestron që të mos ngacmojë Kiarën, pasi kërkon respekt për të, siç ai po tregon ndaj Aidës.

Pjesë nga biseda:

Armaldo: O Kiara kush është ky këngëtari?

Kiara: Butrinti dhe Don Xhoni.

Armaldo: Është Butrinti ky? A të pëlqen ky këngëtari?

Kiara: Ti boll ti.

Jori: A nuk bëhesh çik xheloz?

Luizi: Për kë moj?

Jori: Për marrëdhëniet që kishte Kiara me ndonjë njeri tjetër.

Luizi: Ku di unë kë ka pasur.

Jori: Nuk e di fare?

Luizi: Jo. Me kë me Don Xhonin?

Jori? Kiara me Butrint, si nuk e di tani

Nita: Ca ka ndodh nuk na intereson.

Luizi: O Kiara, thotë Jori ke qenë e lidhur me Don Xhonin a Butrintin, me kë?

Kiara: Nuk kam qejf ta komentoj.

Jori: Mirë më falni.

Armaldo: Me kë ka qenë Kiara e lidhur?

Jori: E prisha fare, nuk e dija që ishte kaq serioze

Kiara: Unë qesh me ty, se je shumë e çiltër, nuk ta ndjen fare

Armaldo: Luiz ik shko fli gjumë

Luizi: Unë Aidën e respektoj si të respektoj ty, e lë këtë lojë direkt dhe e di se del ti prej këtu. Kështu që mos ha m*t kot. O ja ke bërë vendin vetes.