Ish-banori i “Big Brother VIP 2”, Qestor Ferrunaj, ishte dje i ftuar në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon. Teksa moderatorja e njohur i tha se ‘si i duket se duhet të përshëndetet edhe në studio’, duke qenë se takohen nëpër korridoret e Top Channel, kafeneja apo restoranti i Top-it.

Qetsori iu kthye ‘se mund të takohen më shpesh’ dhe shtoi se mund të ketë ndonjë projekt të bukur pasi i pëlqen shumë terreni.

Pjesë nga biseda:

Bieta: Se si më duket që duhet të përshëndetemi edhe këtu se gjithë kohës nëpër korridore, te bari i punës, te restoranti i punës gjithashtu

Qetsori: Si të vijë momenti. Tani është momenti të qëndrojmë këtu, do qëndrojmë këtu

Bieta: Jo kaq shpesh po them unë

Qetsori: Edhe më shpesh pse jo

Bieta: Na i trego ti çfarë ka

Qetsori: Jo se kam ndonjë plan direkt tamam, tamam, por ambicia dhe dëshira për të qenë pjesë, sigurisht po

Bieta: E televizionit?

Qetsori: Një shtëpi e madhe. Ndoshta ka vend, ndoshta ndonjë projekt i bukur

Bieta: Cilin emision do të doje të drejtoje këtu brenda?

Qetsori: Jo vetëm të drejtoja, por edhe në terren. Më pëlqen shumë terreni në fakt. Jam mësuar me terrenin. Edhe miqtë më kanë thënë se del më mirë në terren se në studio. Ma kanë mbushur mendje dhe kjo më ka bërë të mendoj se jam i mirë vetëm në terren.