Modelja dhe aktorja e famshme, Cara Delevingne, nuk është aspak e turpshme kur është fjala për të folur rreth jetës së saj seksuale.

Madje së fundmi, 30-vjeçarja britanike ka realizuar një seri për “Planet Sex” që do të transmetohet të enjten në BBC3. Ky dokumentar mbulon seksualitetin, rrjedhshmërinë gjinore dhe pornografinë.

Cara më herët e ka përshkruar veten si “biseksuale” dhe “panseksuale”, duke folur për përvojat e saj seksuale. Gjithashtu në dokumentarin në fjalë, modelja shihet duke marrë pjesë në një klasë masturbimi, duke përjetuar orgazëm në një laborator “për shkencën” dhe duke gërmuar femra të tjera në një klub seksi vetëm për femra.

Delevingne, e cila ka qenë e lidhur me Harry Styles, aktoren Ashley Benson dhe këngëtarin St Vincent, thotë se asaj iu desh ta shihte seksin në një këndvështrim krejtësisht tjetër për të bërë dokumentarin.

“Më është dashur të heq gjithçka që kam mësuar ndonjëherë dhe të jem vetvetja, gjë që është shumë energjike, kureshtare, kurioze dhe e pambrojtur. Ndihesha sikur dija aq shumë për atë që po ndodhte, cilat ishin statistikat apo çfarë ishte konsensusi i përgjithshëm i njerëzve në mbarë botën, por kuptova se dija shumë më pak se sa mendoja për të gjithë të tjerët dhe gjithashtu shumë më pak për veten time”, thotë ajo.

Këtu shohim botën shumëngjyrëshe të jetës seksuale të Cara-s dhe rrëfimet e saj të sinqerta.

Zgjimi seksual

Londinezja Cara zbuloi më parë se ajo nuk e humbi virgjërinë deri në moshën 18-vjeçare dhe e shtypi biseksualitetin e saj ndërsa rritej. Ajo pretendon se ideja e saj për romancën u krijua nga princeshat e Disney.

“Kjo ishte pjesë e asaj që unë kurrë nuk doja të pranoja seksualitetin tim, sepse isha sikur princeshat e Disney-t të gjithë i duan burrat”, tha ajo duke shtuar: “Kështu është dhe unë nuk do të bëhem princeshë nëse nuk bëhem”.

Në dokumentar ajo zbulon “kujtimet e saj më të hershme” të kënaqësisë së saj. Cara më parë u shpreh për “turpin” rreth masturbimit femëror, duke thënë për podcastin e “Ellentube Lady Parts”: “Kjo ishte gjëja më e keqe kur u rrita. Të vjen turp për masturbimin”

Seksi në grup

Duke u takuar me burra në vitet e para të karrierës së saj, Cara filloi të shihte gra në vitin 2014. Atëherë nisi një lidhje shumë të përfolur me këngëtaren e famshme, Miley Cyrus. Por pas ndarjes me të, ajo u lidh me yllin e “Fast and Furious”, Michelle Rodriguez.

Më pas Cara vazhdoi në një lidhje dyvjeçare me këngëtaren St Vincent, AKA Annie Clark, për të cilën tha se ishte “dashuria e saj e vërtetë” e parë. Pastaj u takua me aktoren Ashley Benson për dy vjet nga 2016 deri në 2018. Së fundmi ajo ishte e lidhur me këngëtarin Minke.

E pyetur nëse preferon seks me femra apo meshkuj, Cara u përgjigj sinqerisht: “Kjo është shumë e ndërlikuar, sidomos kur bën seks me meshkuj dhe femra. Ashtu si seksi në grup është gjithashtu argëtues. Nuk e di, është e vështirë të vendosësh. Më duket sikur femrat bëjnë seks për shumë më gjatë”.

Seks në ashensor

Super modelja më parë zbuloi se dikur kishte bërë seks në ashensor me një të huaj.

“Personi me të cilin isha, ishim duke luajtur muzikë për tre orë. Unë isha në bateri, ai në kitarë dhe më pas u këmbyem. Pastaj ai do të më çonte në shtëpi dhe ne bëmë seks në ashensor. Dua të them se ishte shumë seksi. Ishte e mahnitshme”, tha ajo për “Lady Parts”/

‘Varësia’ nga pornografia

Në dokumentar, Cara pranon se ajo shikonte porno që në moshë të re dhe nuk mund të arrinte kulmin pa të.

“Nuk mund të vija pa të për një kohë të gjatë deri para disa vitesh, kur fillova të përpiqesha të masturboja pa të dhe ishte e vështirë. Edhe pa lodër seksi. Unë kurrë nuk kam parë porno me partnerët e mi. Pornografia ishte sekreti im seksual dhe në një farë mënyre më bëri të kisha shumë më pak respekt dhe një marrëdhënie seksuale më të keqe me veten time.

A isha i varur nga pornografia? Nuk e shikoja çdo ditë, por nuk kisha nevojë të përjetoja orgazëm çdo ditë. Por duhet ta shikoj që të kem një të tillë, kështu që mendoj se në mënyrën e vet është një varësi”, tha ajo.

Klubi i seksit

Cara gjithashtu ndjek edhe klubet për femra në Los Angeles, ku gratë ‘kurioze’ mund të kënaqen me seksin në grup.

Por jo vetëm kaq, pasi ajo merr pjesë në një masterklasë masturbimi, të cilin e quan “gjëja më e guximshme që kam bërë ndonjëherë”, por pranon se ndjen “turp” për trupin e saj.

“Vetëm një herë kam kaluar si një orë duke bërë dashuri me veten time, duke prekur çdo pjesë të trupit tim. Unë qava. Nuk e kam përdorur dorën për të prekur veten për kaq shumë kohë sepse ndjej shumë turp rreth vaginës sime”, ka thënë modelja e famshme. /Gazeta SHQIP/