Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “Big Brother VIP2” kanë transmetuar emocione të forta, ku secili banor me historitë dhe personalitetin e tij, është kthyer në protagonist të përditshmërisë sonë, duke na tërhequr edhe me raportet që krijojnë me njëri-tjetrin, por edhe me konfliktet që mbizotërojnë brenda në shtëpi.

Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjet, dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë, duke transmetuar shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin.

Një nga protagonistët e këtij sezoni padiskutim që ka qenë edhe Luiz Ejlli. Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Luizi është i lindur në 12 korrik dhe i përket shenjës së gaforres në Zodiak.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TOP ALBANIA RADIO (@topalbania_radio)

Gaforrja është një shenjë kardinale e ujit. I përfaqësuar nga gaforrja, ky krustac oqeanik gërshetohet pa probleme midis detit dhe bregut, duke përfaqësuar aftësinë e Gaforres për të ekzistuar si në sferën emocionale ashtu edhe në atë materiale. Gaforret janë shumë intuitivë dhe shumë të ndjeshme ndaj mjediseve të tyre, si dhe jashtëzakonisht vetëmbrojtëse. Ashtu si kafsha e tyre shpirtërore qiellore, Gaforret janë të mbrojtur nga guaska të forta dhe të jashtme.

Gaforret kujdesen thellësisht për familjet e tyre dhe shpejt përvetësojnë rolet e kujdestarit. Por këto gaforre duhet të jenë të kujdesshëm: Kur Gaforret investojnë emocionalisht te dikë, ata rrezikojnë të mjegullojnë kufirin midis kujdesit të vëmendshëm dhe sjelljes kontrolluese. Gaforret tërheqin miqtë dhe partnerit përmes besnikërisë, përkushtimit dhe thellësisë emocionale të tyre.

Këta krustace janë mikpritës të shkëlqyeshëm dhe kënaqen duke u argëtuar me ushqim dhe rehati. (Gaforrja sundon stomakun, kështu që nuk ka asgjë që këto gaforre duan më shumë se një vakt i gatuar në shtëpi.) /Top Albania Radio/