Reperi i famshëm, Drake, organizoi një transmetim të drejtpërdrejtë të Kick, për të promovuar në internet casio Stake. Kjo ngjarje zgjati mbi dy orë dhe pothuajse gjithçka shkoi pa probleme, derisa karta e tij e kreditit u refuzua.

Teksa reperi po përpiqej që të dhuronte abonentë me vlerë 500 dollarë për një transmetues të rastësishëm, atij i ndodhi diçka e papritur me kartën.

Drake, i cili i kishte lyer thonjtë me ngjyrë të verdhë, ka qenë partner i Kunjit për më shumë se një vit tani. Ai shpesh vendos baste skandaloze në UFC, NBA, NFL dhe sporte të tjera.

Ylli i UFC-së, Israel Adesanya është një nga atletët e preferuar të Drake për të vënë bast dhe ai gjithashtu lyen thonjtë e tij.

Reperi për fat të mirë ishte në gjendje të zgjidhte bllokimin e kartës së kreditit për të vazhduar me dhënien e shumave.

Kur karta u refuzua, Drake shikoi anash dhe informoi dikë jashtë duke lënë të kuptohej se nuk ishte as karta e tij.

Ndërkohë kujtojmë se 36-vjeçari ka një vlerë neto prej 250 milionë dollarësh, kështu që nuk ka gjasa që së shpejti t’i mbarojnë paratë. Nënshkrimi i Kick Drake është një hap i madh përpara për platformën e transmetimit që konkurron me Twitch.