Gjatë spektaklit të mbrëmjes së djeshme të “Big Brother VIP2”, nominimet janë bërë në një mënyrë shumë ndryshe nga herët e para.

Vëllai i Madh vendosi që të fusë një vazo me gogla në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, në të cilën do përcaktohej nëse banorët do votonin në dhomën e rrëfimit apo në atë të ndenjes, pra nominime të mbyllura ose të hapura.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

Secili banor zgjodhi një gogël dhe më pas ata i bënin rrëfimet ose në dhomën e ndenjes ose në atë të rrëfimit.

Banorët me më shumë vota dhe që shkuan në nominim kësaj radhe janë Efi, Luizi dhe Xhonatani.