Ditën e sotme në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte i ftuar për herë të parë babai i Dea Mishel, i cili tregoi se komentet ofenduese në rrjet kanë lënduar më shumë bashkëshorten e tij.

Sa i përket zgjedhjes së Deas për të dërguar në nominim Luiz-Kiara-Efi, ai tha se Dea bëri lojë të drejtë dhe ka guximin që një gjëje t’i shkojë deri në fund e jo të lëkundet.

Nuk ishte shumë dakord me këtë zgjedhje të saj Albataros Rexhaj, sipas të cilit Dea nuk bëri “Fairplay”.

Në një përplasje me moderatoren Albana Bejko, Albatrosi edhe u nervozua njësoj si një pjesë e mirë e fansave të Luizit.