Këngëtarja e njohur, Grimes ka ndarë së fundmi një imazh të rrallë të vajzës, Exa Dark Sideræl Musk, të cilën e ndan me Elon Musk. Në foton në fjalë, vogëlushja shfaqet teksa përkulet mbi një libër, me një kordele rozë në kokë.

Në një postim në “Twitter”, Grimes shkroi: “Vajza ime po kërcen me tekno mbi këtë kopje të “The Birth of Tragedy” nga Nietzsche – çfarë mbretëreshe”.

Gjithashtu Grimes zbuloi në një postim tjetër në “Twitter” se vajza e saj, “e do Boris Brejcha omg ajo është kaq e fortë haha”, duke iu referuar DJ gjerman.

Artistja e “Genesis” zbuloi në mars të vitit 2022 se kishte mirëpritur privatisht Exa përmes një nëne surrogate në dhjetor 2021. Por përpara se Grimes të ishte në gjendje të jepte vetë lajmin, e porsalindura bëri prezantimin e saj duke qarë në një dhomë tjetër gjatë intervistës personale të nënës së saj me Vanity Fair.

A-12 Musk me themeluesin e SpaceX, i cili i tha Page Six në shtator 2021 se ishte “gjysmë i ndarë” prej saj.

Të dy janë ende në marrëdhënie të mira, dhe Grimes i tha Vanity Fair se ajo ende i referohet atij si “i dashuri i saj”, megjithëse ata janë “shumë fluid”.