Aktorja e famshme, Sharon Stone, mori pjesë në tapetin e kuq të grave  në Arabinë Saudite. 64-vjeçarja u shfaq shumë elegante me një fustan të ndritshëm fuchsia nga AZ Factory.

Ylli i “Basic Instinct”, e cili u bë një simbol seksi në vitet nëntëdhjetë falë filmit, ndezi kunjat e saj të zbukuruara në fustanellën e saj të guximshme të ndarë në kofshë.

Fustani i saj ishte me fashë dhe kishte një qafë të lartë, mëngë të gjata dhe një tren të rrjedhshëm. Sharon e bashkoi look-un me një palë taka të larta të thjeshta nudo dhe aksesorë me një palë vathë të stolisur.

Grimi i saj ishte i kompletuar me bazament mat, shtresa të skuqura dhe një buzë të butë rozë.

Sharon u shfaq me humor të lartë në natën, e cila u mbajt gjatë Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Detit të Kuq, duke u përzier me të ftuarit, përfshirë Elle Macpherson, Sara Sampaio, Guy Ritchie dhe Freida Pinto.