Gazetari  Çim Peka, është revoltuar me ish banorin e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli, pasi ky i fundit u shfaq në fushatë duke mbështetur  Benet Becin.

OPeka e krahason Luizin me Lulzim Bashën, duke thënë se u tregua tradhtar, pasi mbështeti kandidatin e PS në Shkodër. 

“Mos e gjykoni kaq shumë këtë Luizin e BBV që u shit, në këtë vend u shit kryetari i opozitës dhe nuk pati kaq shumë reagim… Mos e teproni,” shkruan Peka.