Vëllai i Madh u ka vendosur mbrëmë vonë muzikë banorëve, të cilët kanë nisur duke kërcyer.

Në një moment ku Luizi Ejlli dhe Kiara Tito janë të ulur në divan, pranë tyre shkon Olta Gixhari dhe fton këngëtarin për të kërcyer. Ai e pranoi ftesën e aktores dhe u ngrit për të kërcyer.

Olta kishte në duar një gotë verë dhe i thotë Kiarës që t’ia mbajë, por moderatorja refuzon.

Pjesë nga biseda:

Olta: Ok, na e mbaj i çik gotën e verës

Kiara: Jo, jo, jo, s’do jua mbaj unë

Luizi: Hajde tani

Kiara: Jo, lërjani dikujt tjetër, ç’janë këto muhabete

Luizi: Kërcejmë edhe me gotë, të dy me dorë në gotë

Olta: Ok

Kiara: Ç’po më shohin sytë

Olta: Jemi në armëpushim