Reputacioni i Brad Pitt mori një goditje masive pasi dolën në dritë akuzat skandaloze nga ish-bashkëshortja Angelina Jolie. Që nga ai moment, aktorit i është dashur të përballet me ngacmime të vazhdueshme në rrjetet sociale dhe platforma të tjera. Por Brad Pitt duket se nuk e shqetëson ky ‘publiciteti’ i keq, ai u pa në mbrëmjen gala javën e kaluar i ulur pranë yllit të “Babylon” Margot Robbie. Brad u pa duke buzëqeshur dhe pa u shqetësuar për ndonjë gjë në jetë, shumë nga fansat e tij u mërzitën nga pamja e yllit të filmit. Në disa raste, ata nuk mund ta besojnë se ai është tashmë në të 50-at dhe duket më i ri se kurrë.

Megjithatë, ka një pjesë të rëndësishme të përdoruesve të Twitter që nuk e pëlqejnë Brad Pitt dhe do të bëjnë gjithçka për ta diskredituar atë. Akuzat dhe padia e paraqitur kundër tij nga Angelina Jolie detajon një episod të rëndë të abuzimit në familje kundër aktores dhe djalit të tyre Maddox. Për atë incident, shprehja ‘Brad Pitt është një abuzues’ u bë virale dhe u bë një nga temat më të përfolura të javës. Detajet tronditëse të akuzave të Jolie janë shqetësuese për këdo që lexon lajmet rreth saj në internet.

Pavarësisht këtij shtypi të keq, Brad Pitt përsëri u shfaq në premierën e ‘Babylon’ në Mbretërinë e Bashkuar. Ai aktualisht është duke promovuar filmin e Damien Chazelle, i cili gjithashtu është i nominuar për shumë çmime gjatë sezonit. Pitt ende nuk ka folur publikisht për asnjërën nga këto akuza të bëra nga Angelina Jolie. Vetëm përfaqësuesit e tij kanë folur për betejën e vazhdueshme mes ish-çiftit që ka në mes fëmijët e tyre. Pitt është parë duke u takuar me shumë personazhe të famshëm, por vetëm kohët e fundit duket se është në një lidhje serioze me Ines de Ramon.