Luiz Ejlli i ka thënë mbrëmë Kiara Titos se nëse ajo nuk do ishte banore në shtëpinë e “Big Brother VIP”, ai do kishte qenë shok me Krist Aliajn.

Më pas Olta Gixhari dhe Qetsor Ferrunaj i janë bashkuar bisedës së tyre dhe kanë folur më shumë për situatën e Kristit, duke shkëmbyer edhe batuta.

Kujtojmë se Luizi, Kristi dhe Armaldo Kllogjeri janë në nominim për shkak se kanë thyer një nga rregullat kryesorë të Vëllait të Madh.

Të tre banorët kanë hyrë nga dy në tualet, aty ku nuk ka kamera dhe si pasojë nuk lejohet që të futet në grup.

Teksa të gjithë u habitën për këtë nominim, Luizi u shpreh se e kishte planifikuar ai të gjithë këtë, pasi nuk kishte mbyllur akoma disa biseda me ata të dy.