Dani Alves po përpiqet të gjejë çdo shteg të mundshëm për të dalë nga burgu pas më shumë se tre muajsh që ndodhet aty për sulm të dyshuar seksual në një klub nate në Barcelonë. Ndërsa pretendimet e tij po bien, ai po përpiqet të gjejë të tjerë.

Tan Mayca Navarro ka zbuluar një informacion të ri për këtë çështje. Futbollisti ka arritur një marrëveshje me bashkëshorten e tij, Joana Sanz, për të bashkëpunuar për lirimin e tij nga burgu, sipas Navarro.

Sipas Mayca, modelja thuhet se po merr para nga Alves për të vonuar divorcin. Vlen të kujtohet se më 15 mars, banorja e ishullit Kanarie konfirmoi ndarjen e saj me anë të një letre me dorëshkrimin e saj në rrjetet sociale. Por divorci zyrtar nuk ka ardhur.

Një nga arsyet pse ky hap është vonuar për momentin është fakti se të qenit i martuar me një grua spanjolle do të ishte e vetmja mënyrë për të demonstruar lidhjet e tij në Spanjë dhe për t’i dhënë fund frikës se ai mund të ikte për t’i shmangur drejtësisë spanjolle. siç bëri në Itali bashkëkombasi i tij Robinho.

Këtë javë, Prokuroria e Barcelonës refuzoi të lirojë ish-lojtarin me kusht, pasi konsideroi se rreziku i arratisjes vazhdon. Ajo që nuk i ndihmon as atij është përmbajtja audiovizive që disponon gjykata. Konkretisht bëhet fjalë për një video që është regjistruar nga kamerat e sigurisë të klubit të natës Sutton.