Duket se shumica prej banorëve të “Big Brother VIP2” kanë nisur që të ‘godasin’ Luiz Ejllin dhe shkak është bërë sjellja e tij.

Gjatë një bisede, Dea Mishel është shprehur se këngëtari nuk është aq inteligjent sa mendon, dhe këtë tha ajo ‘ai e di shumë mirë.

Madje këtë mendim ka edhe Kejvina Kthella, e cila u shpreh:

“Po, por atij nuk i intereson fare se çfarë mendon tjetri e tjetri. Ai e ka zgjuarsinë për budalliqe, se po ta përdorte zgjuarsinë tamam ishte në Amerikë sot”.

Nga ana tjetër Bjordi Mezini shtoi se “ai është i keqi i vetes”.