Dita e djeshme ka kaluar me shumë batuta mes banorëve, ku si pasojë edhe të qeshurat nuk kishin fund. Teksa Keisi Medini po ndante punët e shtëpisë si lidere që është, në një moment i ka thënë Sabianit ‘pusho’.

Këngëtari i njohur e ka marrë me sportivitet këtë dhe ka thënë një shprehje “rrit gjembin e të shpon b*thën”.

Kur po qëndronin të gjithë banorët jashtë, Luiz Ejlli ka vendosur që të ngacmojë Krist Aliaj me këtë. Këngëtari i thotë Kristit që ta thotë këtë shprehje, por ai nuk e thotë fjalën ‘b*thë’. Në këto momente ndërhyn Sabiani, i cili e thotë pa problem dhe plasin të qeshurat mes banorëve.

Pjesë nga biseda:

Luizi: Ça mendon ti për  këtë shprehje?

Kristi: Cilën shprehje?

Luizi: Rrit gjembin të shpon b*thën. Dua me e dëgjuar me fjalët tuaja

Olta: Ngaqë Keisi i tha pusho se jam unë lider…

Luizi: Sabi tha kur rrit gjembin

Kristi: Rrit një gjë… Rrita një gjë, e vuri në pozitë të vështirë dhe më shpoi

Luizi: Ku?

Keisi: Atë nuk e thotë ai

Sabiani: Thuhet thjesht b*th