Një fotografi mjaft e veçantë është publikuar nga dasma e Princ William me Kate Middleton, e cila u zhvillua në prill të vitit 2011. Në atë kohë, fansat e familjes mbretërore vunë re se Duka i atëhershëm i Cambridge ndërroi rrobat pas ceremonisë në Westminster Abbey.

Fotoja e papublikuar më parë u shfaq në Ebay në fundjavë kur dikush postoi kartolinën e parë të Krishtlindjes së çiftit së bashku, e cila iu dërgua familjes dhe miqve të ngushtë vetëm tetë muaj pasi u martuan.

Në kartolinë shkruhet: “Jonathan, ju urojmë Gëzuar Krishtlindjet dhe Gëzuar Vitin e Ri. Katerina dhe Uilliam.’ Imazhi bardh e zi tregon të porsamartuarit e lumtur në ditën e tyre të dasmës, të ulur së bashku në një dhomë në Pallatin Buckingham, ndërsa kartela e mëposhtme shitet për 2,999 £.

Princi William fillimisht kishte veshur një uniformë të kuqe koloneli të Gardës Irlandeze për ditën e tij të madhe, pasi ishte emëruar kolonel dy muaj para dasmës së tij, por fotografia e re tregon se ai ndryshoi më vonë.

Fotoja e re, e cila tregon veshjen e dytë, konfirmon se dëshira origjinale e martesës së William-it më në fund është realizuar. “Ajo që me të vërtetë doja të vishja ishte uniforma e Gardës Irlandeze,” ,tha ai në një intervistë të vitit 2012.

Kate Middleton veshi një fustan të dytë nusërie në ditën e saj të madhe, siç tregonin fotot në atë kohë. Princesha e Uellsit zgjodhi një fustan mëndafshi të linjës A me një dekolte të zhytur dhe një rrip argjendi vezullues, të cilin e bashkoi me një triko të bardhë të turbullt.

Kate e veshi kombinimin gjatë një pritjeje të organizuar nga Mbretëresha Elizabeth në Pallatin Buckingham për 650 persona.