Gjatë ndeshjes mes Paris Saint-Germain dhe Marseille të dielën, vëmendja u tërhoq nga fusha pasi Rauw Alejandro dhe Selena Gomez ndodheshin në zonën VIP në Parc des Princes. Kjo ngjarje e mbushur me yje përfshinte gjithashtu Pharrell Williams dhe Thierry Henry. Rauw Alejandro ishte në Paris si pjesë e turneut të tij ‘Saturn in Europe’, pas koncerteve të tij në Spanjë. Gjatë qëndrimit të tij në qytet, një moment i paharrueshëm ndodhi kur një vajzë e re u bashkua me të në skenë për të kërcyer gjatë një prej këngëve të tij.

Takimi mes Rauw Alejandro dhe Selena Gomez ka ndezur thashethemet për një romancë të mundshme, veçanërisht pas ndarjes së fundit të Rauw me Rosalia.

Dyshja kanë bashkëpunuar më parë për këngën ‘Baila conmigo’ në vitin 2021. Megjithatë, ata e ndoqën ndeshjen me grupe të ndryshme. Rauw ishte me miqtë, ndërsa Selena Gomez ishte në Paris me Brooklyn Beckham, Nicola Peltz dhe Noah Beck. Megjithatë, afërsia e tyre në ngjarje nxiti spekulimet për një diçka të mundshme. Pavarësisht thashethemeve, Rauw Alejandro e ka bërë të qartë se nuk e ka harruar Rosalian.

Ai e ka shfaqur vazhdimisht dashurinë e tij për të gjatë turneut të tij në Spanjë, duke përfshirë publikimin e këngës ‘Hayami Hana’, ku shpreh dashurinë për të. Nga ana tjetër, Rosalia festoi ditëlindjen dhe u shfaq në një sfilatë mode të Prada në Milano, duke u larguar nga ngjarjet publike dhe duke mos qenë më aq aktive në rrjetet e saj sociale. Prania e Rauw Alejandro dhe Selena Gomez në ndeshjen e Ligue 1 krijoi mjaft bujë, duke i lënë tifozët të intriguar për statusin e marrëdhënies së tyre mes spekulimeve të vazhdueshme.