Isli Islami dhe Ledia erdhën ndryshe këtë gjysmëfinale, ndërsa moderatori performoi symbyllur Bachata-n.

Me një shami tek sytë, ai i mahniti të gjithë, ndërsa mori komente pozitive nga juria.

Isli dhe Ledia arritën të merrnin 32 pikë nga juria.

Armandi: Ia arrite ishe shumë mirë, edhe figurat ishin të këndshme sollët diçka ndryshe.

Valbona: Këtë skenë e keni prekur e prekur. E njoh unë me sy mbyllur jo më ti, më erdhi bukur pavarësisht vështirësisë.

Isli: Unë dëgjoj shumë mirë, por unë shoh me sytë e shpirtit.

Pas 12 javëve intensive, tashmë në gjysmëfinale janë gjashtë çifte, të cilët do të performojnë nga dy kërcime të zhanreve të ndryshme.

Këtë mbrëmje do të ketë eliminim të dyfishtë, ku dy çifte do të largohen duke humbur edhe mundësinë për të marrë çmimin e madh.

Për të qenë pjesë e finales së madhe të Dancing With The Stars garojnë Megi dhe Jurgen,  Elhaida dhe Lediani, Isli dhe Ledia, Sara dhe Luixhino, Arditi dhe Jora, Salsano dhe Lori.