Olta Gixhari dhe Efi Dhedhes janë dy nga banoret që nuk e durojnë dot njëra-tjetrën brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Pas zënkave të shumta gjatë një muaji qëndrimi në shtëpinë e “Big Brother VIP” dhe përballjes së fortë në prime-n e së martës, Vëllai i Madh vendosi që dy vajzat të darkonin bashkë.

Mbrëmë ato kanë darkuar së bashku ku janë sqaruar për keqkuptimet që kanë mes tyre. Ish-konkurrentja e “Për’puthen” tha se arsyeja pse ajo nuk është sqaruar me aktoren, ka ndodhur për faktin se kjo e fundit gjithmonë e ka injoruar atë.

Efi i tha Oltës se nuk ka asgjë personale me të, thjesht ‘përplasjet’ që kanë ndodhur mes tyre në shtëpi, kanë qenë në kuadrin e lojës.

Ajo tha se në momentin që një person është gabim, ajo do ta kundërshtojë për të dhënë mendimin e saj, por kjo nuk do të thotë që debati është personal.

Sa i përket Luizit, që Olta tha se ishte ai që e krijoi ‘përçarjen’ mes tyre, Efi u shpreh se ajo dhe Luizi qëndrojë bashkë vetëm për shkak të Kiarës.

Efi shtoi se fakti që ajo kalon kohë me Luizin, ndodh për shkak se ai nuk i ndahet një moment Kiarës. Ajo tha se thjesht ka shumë marrëdhënie të mira me Kiarën dhe se për këtë shkak e respekton dhe bën batuta edhe me Luizin.

Nga ana tjetër, Olta i tha Efit se ajo i ka qëndruar pranë asaj në disa momente dhe se midis tyre shpesh herë janë shkëmbyer edhe batuta.

Sipas Oltës, fill pas momentit kur Efi pati një përplasje me Luizin, aty ndryshoi edhe marrëdhënia mes tyre.

Efi i tha Oltës se nuk ka asgjë personale me të, thjesht ‘përplasjet’ që kanë ndodhur mes tyre në shtëpi, kanë qenë në kuadrin e lojës.

Ajo tha se në momentin që një person është gabim, ajo do ta kundërshtojë për të dhënë mendimin e saj, por kjo nuk do të thotë që debati është personal.

Sa i përket Luizit, që Olta tha se ishte ai që e krijoi ‘përçarjen’ mes tyre, Efi u shpreh se ajo dhe këngëtari qëndrojë bashkë vetëm për shkak të Kiarës.

Efi shtoi se fakti që ajo kalon kohë me Luizin, ndodh për shkak se ai nuk i ndahet një moment Kiarës. Ajo tha se thjesht ka shumë marrëdhënie të mira me moderatoren dhe se për këtë shkak e respekton dhe bën batuta edhe me Luizin.

Sqarimi mes dy banoreve të “Big Brother VIP2” zgjati rreth dy orë e gjysmë. Efi i tha Oltës se në çdo problem apo sjellje të keqe që ajo ka patur në shtëpi, asnjëherë nuk është përballur me to, por kanë ndërhyrë të tjerët.

Sipas Efit, kjo është arsyeja pse ajo e ka cilësuar gjithmonë si ‘personazhi’ i keq i filmit. Ajo shtoi se në disa raste debati, Olta i është drejtuar asaj, si të kishte diçka personale me të.

Por, Olta e kundërshtoi këtë mendim dhe tha se të gjithë situatën e ka keqkuptuar. Efi i kërkoi Oltës që t’i sqarojë asaj komentin për të cilën i tha se ajo e dinë mirë se kush është.