Situatën e Kiarës dhe Luizit ka krijaur shumë debate brenda, por edhe jashtë shtëpisë së “Big Brother VIP”.

Këtë rast e komentuar edhe Neda Balluku, opinionistja e “Për’puthen”, e cila ka shprehur keqardhjen e saj për Kiarën, e cila u gjend në atë situatë nga Luizi. Por ajo kritikon edhe Oltën, dhe sipas saj aktorja shfrytëzoi atë moment që të nervozojë Luizin dhe të nxjerrë si viktimë Kiarën.

Megjithatë, ky reagim ka revoltuar ndjekësit e saj, teksa një përdorues i rrjeteve sociale ka bërë një koment aspak të këndshëm”, të cilin Neda ka zgjedhur ta ndajë me të gjithë ndjekësit e saj në Instagram.

“Kjo Neda shumë qenie e ulët, pa pikë inteligjence. Të vdektë pjella në bark, se qenie si ti nuk i duhen kësaj shoqërie. Ti nuk ke jetë, jeton e vdekur dhe je një dallavere dhe thashethemexhie,”-shkruhet në komentin e tmerrshëm për Nedën.

Kjo e fundit, ndonëse e ka ndarë ka zgjedhur t’i përgjigjet në një mënyrë shumë të moderuar, ndonëse u tha diçka kaq e rëndë për fëmijën që është në pritje.

“Jeni të mrekullueshëm.Të flasësh atë që të do qejfi kur e di se ata si puna e këtyre luajnë mendsh, është si të marrësh frymë pasi e ke mbajtur gjatë nën ujë,”-shkruan Neda Balluku.