“Big Brother VIP” padyshim që prej fillimit ju ka mbajtur të ‘gozhduar’ para ekranit të televizorit. Debatet, diskutimet, rrëfimet nga jeta personale, takimet emocionuese, dashuritë dhe gjithçka tjetër nuk kanë munguar këtë edicion. Një banore e cila shkaktoi jo pak bujë ishte dhe Sarah Berisha, e cila me lidhjen e saj me PM shkaktoi shumë thashetheme duke u bërë gjithashtu kryefjalë e mediave. Shpesh dyshja ndajnë me ndjekësit e tyre momente mjaft romantike me njëri- tjetrin.

Ditën e sotme, bukuroshja feston ditëlindjen dhe urimi i PM është jo vetëm shumë romantik, por edhe shumë i veçantë.

Në Romë kam qenë, po romantik nuk jam fare. Nuk di çfarë të shkruaj veç “Urime ditëlindja zemra ime e mirë”. T’i uroj të gjithë të mirat e botës e ishalla sukseset nuk të ndalen kurrë. Të dua Sarushka ime.

E ftuar në një intervistë, bukuroshja na tregoi se si po shkon marrëdhënia mes tyre dhe a bëhet xheloze Sara kur i afrohen vajza partnerit të saj.