Një ngjarje mjaft e rëndë dhe tronditëse ka ndodhur mbrëmjen e djeshme tek “Orange Club” në Sarandë. Një 17-vjeçar i cili punonte si kamerier në këtë klub ka gjetur vdekjen tragjike rreth orës 02:00 pas mesnate.

Raportohet se viktimën e ka kapur ashensori duke i këputur kokën, vdekje kjo e ndodhur në rrethana ende të paqarta, të pazbardhura për qytetarët nga organet kompetente.

Ambulanca dhe policia janë paraqitur në vendin ku ka ndodhur tragjedia. Policia ende nuk ka dalë me një njoftim zyrtar.