DASHI

Këto ditë duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë parave dhe shëndetit. Mund të ketë konfuzion për disa gjëra në jetën martesore. Ata që janë të sapomartuar, duhet të kenë kujdes. Tani nuk është koha për investime. Rregulloni rutinën, përndryshe mund të përfundoni te mjeku.

DEMI
Ka ardhur koha që njerëzit e Demit të jenë seriozë për qëllimet e tyre. Për sa i përket horoskopit javor, ata që po përpiqen të shkojnë jashtë vendit dhe po përballen me pengesa, këtë javë mund të marrin lajme të mira. Problemi i vizave etj… mund te zgjidhet. Familjarët do të kenë mbështetje.

BINJAKËT

Këto ditë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve tuaja. Mund të ketë edhe një përçarje në një marrëdhënie. Nëse e keni zakon të kritikoni të tjerët, atëherë lëreni menjëherë, përndryshe mund të futeni në ndonjë telash të ri. Nëse partneri i dashurisë është i zemëruar, atëherë bindeni atë. Nëse keni bërë gabim, atëherë nuk duhet të keni turp të kërkoni falje. Kjo javë do të jetë e mirë në aspektin e biznesit. Shmangni marrjen e kredive dhe te gjitha borxheve.

GAFORRJA

Po krijohet një gjendje stresi mendor, duhet shmangur. Mos humbisni kohë për gjëra të panevojshme. Shmangni thashethemet në zyrë. Disa njerëz po përpiqen të prishin marrëdhënien tuaj me shefin, mos u jepni atyre asnjë shans. Do të ketë lumturi në jetën bashkëshortore. Ndani problemet tuaja me bashkëshortin, do të merrni lehtësim.

LUANI

Këto ditë do të jeni të stresuar për punën. Mund të ketë vështirësi në arritjen e qëllimit. Mund të ketë një rënie të bashkëpunimit të punonjësve në zyrë, për shkak të të cilit mund të ketë bezdi në natyrën tuaj. Këto situata duhen shmangur dhe problemet duhen zbuluar me mendje të ftohtë. Mos i dëmtoni të tjerët. Përqendrohuni në punën tuaj, qëndroni pozitiv.

VIRGJËRESHA

Këto ditë është e rëndësishme për ju nga pikëpamja e karrierës. Ideja e ndërrimit të ambjentit, shtëpisë, mund t’ju vijë në mendje. Puna juaj në zyrë do të vlerësohet. Mund të ketë shenja të marrjes së përgjegjësive të reja. Përpjekjet që keni bërë prej kohësh në drejtim të kursimit të parave do të fillojnë të lehtësohen. Kujdesuni për shëndetin. Kushtojini vëmendje edukimit të fëmijës. Problemet në vizë apo pasaportë mund të kapërcehen.

PESHORJA

Këto ditë do të jetë e veçantë për ju në disa çështje. Këtë javë mund të merrni lajme për disa gjëra të mira edhe në punën tuaj. Puna që ka ngecur për një kohë të gjatë mund të kryhet. Ju mund të keni sukses në çdo mosmarrëveshje që lidhet me pronën stërgjyshore.

AKREPI

Mund t’ju duhet të punoni më shumë këtë javë. Mund të jeni nën presion për të përmbushur shumë përgjegjësi në të njëjtën kohë. Jini të durueshëm, përmbushni përgjegjësitë tuaja me durim. Mund të ketë shqetësime për shëndetin e fëmijës. Një udhëtim i gjatë po bëhet gjithashtu një rastësi. Këto udhëtime gjithashtu mund të bëjnë para. Nëse po mendoni të investoni, atëherë shmangni situatën e nxitimit. Ki durim!

SHIGJETARI

Këto ditë do të jetë e mirë për jetën bashkëshortore. Bashkëshorti/ja do ju japë mbështetje të plotë. Do të arrini sukses dhe do arrini të lehtësoni problemet financiare. Ekziston mundësia për të blerë një makinë të re. Këtë javë mund të bëni edhe një skicë për të ardhmen.

BRICJAPI

Këto ditë mund të merrni frytet e punës suaj të palodhur. Kjo javë do të jetë e mirë përsa i përket karrierës. Ata që bëjnë punë, do të jenë në gjendje të përmbushin objektivat e tyre. Ju mund të merrni një shans për të marrë pjesë në një ngjarje. Mund të bëni një plan për të shkuar diku me familjen këtë javë. Mos e mërzitni partnerin tuaj të jetës.

UJORI

Këto ditë po sjell disa sfida për ju, por nuk ka nevojë për panik. Ju gjithashtu do t’i kapërceni këto sfida. Këtë javë do të duhet të kujdeseni edhe për shëndetin tuaj. Nëse keni diabet, merreni seriozisht. Studentët mund ta kenë të vështirë të përfundojnë kursin. Duhet ndjekur një disiplinë e rreptë. Vetëm atëherë do të jeni në gjendje të godisni objektivin.

PESHQIT

Nga data 21 deri më 25 shtator do të duhet të tregoheni të kujdesshëm në lidhje me karrierën. Ju mund të ndryshoni punë. Do të merrni mbështetjen e miqve. Do të keni sukses në çdo punë. Gjatë kësaj kohe, investoni në bursë me mençuri. Shuma e humbjes është bërë. Koha është e mirë për investime në troje, ndërtim, etj… Marrëdhëniet me vjehrrit mund të përkeqësohen!