Katër shenja të zodiakut do kenë fat në dashuri këtë vit që po ‘troket’. Hidhi një sy listës dhe shiko nëse je me fat:

DEMI

Demi është një nga shenjat e Horoskopit që do të ketë fat në dashuri vitin e ardhshëm. Në tremujorin e parë të vitit ju pret një periudhë aktive, por kur të hyni në muajt e verës do të dalin në pah dëshira të thella. Do të ketë zhvillime të mëdha në marrëdhëniet që ende nuk janë zyrtarizuar. Marrëdhëniet do t’ju lodhin pak kur të hyni në shtator dhe do dëshironi të shmangni biseda të tilla, por në fund të vitit duket shumë e mundshme që të lundroni për një dashuri të re ose ta çoni marrëdhënien tuaj aktuale në një nivel tjetër.

UJORI

Duke parë jetën e dashurisë së Ujorit vitin e ardhshëm, shanset për të gjetur një shpirt binjak duken shumë të larta. Sidomos në muajt e parë të vitit, në vend që të hidhni hapa emocionalë, do të futeni në marrëdhënie më pasionante. Ka shumë mundësi që të takoni njerëz që mendoni se janë të përsosur për ju. Kur ta gjeni këtë person, do të krijoni një lidhje të thellë dhe do të arrini lumturinë.

LUANI

Luanët janë shpesh të ndjeshëm ndaj ndjenjave dhe pritshmërive të partnerit të tyre. Ata janë kërkues dhe dominues në marrëdhëniet e tyre. Këtë vit gjërat janë pak më ndryshe. Deri në fund të prillit do të jeni mjaft të lumtur në dashuri. Me bashkimin tuaj, do të piqeni dhe do të keni sukses.

GAFORRJA

Sipas horoskopit 2023, Gaforret janë me fat edhe në dashuri këtë vit. Marrëdhëniet tuaja do të jenë më romantike dhe intime këtë vit. Do të shkoni në udhëtime të gjata me të dashurin ose bashkëshortin dhe do të shijoni bashkësinë tuaj. Për gaforret beqare do të ketë një rritje të dukshme të tërheqjes, ndërsa përgjigjet nga seksi i kundërt do të jenë më të guximshme.