Erion Braçen nuk e ka mbajtur vendi pas shpërndarjes së fotos nga festa e fundvitit të sfatit të Spitalit Amerikan.

Ai e ka quajtuar skandaloz dhe të turpshëm faktin që mjekë e infermierë të dy spitaleve mblidhen në një festë, duke iu referuar Spitalit Amerikan dhe Spitali Hygeia, në pronësi të Klodian Allajbeut.

“Ndaj nuk do të ndalen të vdekurit nga COVID në këtë vend,” shkruan ai.

Statusi i plotë

PO TURP A KENI?
KJO ESHTE NJE NGA NETET SKANDALOZE;

MJEKE E INFERMIERE TE DY SPITALEVE PRIVATE NE KETE GRUMBULLIM/FESTE!

Dje ne mbremje kjo!
Tani, ta bejne njerez te zakonshem,
e kuptoj!

Por ta bejne kete-kur ligji e ndalon,
mjeke e infermiere, ky eshte kulmi!

NDAJ NUK DO MARRE KURRE INFEKSIONI NE KETE VEND!
NDAJ NUK DO NDALEN KURRE TE VDEKURIT NGA CORONAVIRUS NE KETE VEND!

Tek keta ka edhe nje ane morale;
Nuk ka familje me familjare te infektuar, te shtruar ne keto spitale qe nuk i ka paguar 5,10 mije dollare e ca me shume;
A KA MORAL E GJITHA KJO?

Ky nuk mund te jete NORMALITET!
Nese ne kete vend ka shtet, ka qeveri, ka ministri shendetesie, inspektoriat shendetesor, polici, ligj e rregulla, NDALOJENI KETE MARREZI, TANI!

Po rendon mbi nje brez qe si ka asnje borxh ketij vendi, vec i ka dhene;
Te vdekurit mes tyre pas ketyre shfaqjeve skandaloze, jane produkt i ketyre FESTAVE!