Ilir Alimehmeti është tërhequr zyrtarisht mbrëmjen e sotme nga gara e primareve për Bashkinë Tiranë.

Vendimi u bë me dije në një deklaratë të përbashkët për mediat me kandidatin tjetër Belind Këlliçi me të cilin doli në balotazh në primaret e zhvilluara një ditë më parë në kryeqytet.

Sipas Belind Këlliçit, mes tyre është gjetur një gjuhë e përbashkët për të ecur përpara.

“Do të adaptojmë model amerikan të garës, modelin presidencial. Kam kënaqësinë time më të madhe të prezantoj krahun tim të djathtë në këtë fushate deri në 14 maj, dhe pas 14 majit nënkryetarin e bashkisë së Tiranës”, tha Këlliçi.