Dennis Rodman, një anëtar i Hall of Fame që nga viti 2011, i cili tani është 62 vjeç, zbulon në autobiografinë e tij se jeta e tij seksuale ndryshoi pas takimit me Carmen Electra, gruan e tij nga viti 1998 deri në 1999. Rodman ishte gjithashtu i martuar me ish-modelen Annie Bakes të 1992 deri në 1993 dhe me këngëtaren Michelle Moyer nga 2003 deri në 2012.

Në një artikull të riprodhuar nga Corriere dello Sport, Rodman tregon se ai theu organin e tij gjenital në tre raste. Herën e parë ndodhi gjatë një feste në një jaht. Ai ishte me një vajzë dhe ajo mendoi se do të ishte një ide e mirë që ai të shkonte me vrap dhe të hidhej mbi të. Unë u hodha mbi të si i çmendur dhe kishte gjak kudo. Ajo mendoi se kisha vdekur, por unë i thashë ‘jo, qetësohu, sapo theva penisin'”

Rodman shpjegon se “hera e dytë ishte pas një loje me Houston Rockets ku u godita nga një top. Një vajzë kishte fluturuar mijëra kilometra për të ngrënë darkë me mua. Unë thjesht do të haja darkë, vërtet. Por më pas ajo nxori disa libra seksi dhe më tha të bëhesha gati, nuk mund të thosha jo. E plasi si arrë.”

Rodman shton se “e treta ishte gjatë një nate të egër në një hotel me të dashurën time. E dija se çfarë të bëja, shkova në spital. Mjekët ishin kuriozë dhe thirrën gjysmën e spitalit për të parë penisin tim. Ata nuk e kuptuan se si mund të ishte thyer”.