Skuadra angleze Manchester City ka publikuar listën e lojtarëve të cilët do t’i ketë në dispozicion për finalen e madhe të Champions League përballë Interit në stadiumin ‘Ataturk’ të Stambollit.

Ndeshje që luhet të shtunën e 10 qershorit do të nisë në orën 21:00. Kampionët anglezë do të përballen me Interin pas fitores së dy trofeve ‘Premier League’ dhe FA Cup.

City synon ta fitojë trofeun e tretë për këtë sezon pasi që e fitoi Premier Ligën dhe FA Cup. Fitorja e Ligës së Kampionëve do të ishte një kurorëzim i këtij klubi me një trofe që ndoshta para 20 viteve nuk e kanë parë as “ëndërr”.

Trajneri Pep Guardiola  ka publikuar listën me 23 futbollistët e ftuar për finale e madhe.

Portierë: Ederson, Stefan Ortega, Scott Carson

Mbrojtës: Kyle Ëalker, Ruben Dias, John Stones, Aymeric Laporte, Nathan Aké, Manuel Akanji, Sergio Gómez, Rico Leëis

Mesfushorët: Rodri, Ilkay Gundogan, Bernardo Silva, Kevin de Bruyne, Kalvin Phillips, Cole Palmer, Maximo Perrone

Sulmues: Erling Haaland, Jack Grealish, Julián Álvarez, Riyad Mahrez, Phil Foden.