Në “Air Albania” nisi mes emocionesh sfida mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

Hyrja e skuadrave në fushë ka qenë emocionuese, teksa korografia ishte kuqezi. Veç të gjithë stadiumit me këto ngjyra, një flamur gjigant u shpalos në qendër të tribunave. 22.500 tifozët dhuruan emocione gjatë himnit, me lojtarët që u kthyen nga flamuri, duke i kthyer shpinën tribunës VIP.

Kujtojmë që kombetarja shqiptare ka siguruar biletën për në Gjermani, por synon edhe nje fitore me Ishujt Faroe.

Mbështetja e tifozëve për kuqezinjtë ka qenë prezente gjatë gjithë fushatës kualifikuese të Euro 2024, duke dhënë kështu një ndihmë të madhe për arritjen e objektivit.