Oliver Kahn tha se nuk ka mundësi të festojë kampionatin me Bayernin.

Gjermani u shkarkua nga posti i drejtorit ekzekutiv të klubit sot, ditën kur skuadra fitoi Bundesligën, teksa ka shpjeguar gjithçka me një postim në Twitter.

Gjermnai shprehet se do donte shumë të festonte me lojtarët, por sipas tij, klubi nuk e lejon ta bëjë këtë.

“E pabesueshme! urime djema. ju thashë! Ju gjithmonë duhet të jepni të gjithë forcën tuaj deri në fund, nuk mund të dorëzoheni! Jam krenare për ju dhe për atë që ke arritur! Do të doja të festoja me ju, por, për fat të keq, sot nuk do të mund të jem pranë, sepse klubi më ka ndaluar”,  ka shkruar Kahn.