Skuadra kombëtare zhvilloi ditëne djeshme stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho.

Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për takimin ndaj Polonisë (27 mars), ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Euro 2024. duket se skuadra është pozitive për një rrugëtim, dhe kjo duket dhe te lojtarët. Siç dallohet në videon e mëposhtme, nuk kanë munguar momentet gazmore.

Në një moment, Sylvinho nuk e kurseu një ndërhyje të “ashpër” ndaj Amir Abrashit. Më pas erdhi edhe “hakmarrja”, me Sokol Cikalleshin që ia ktheu në të njëjtën monedhë trajnerit brazilian.

Mes palëve nuk munguan as përqafimet, duke konfirmua entuziazmin dhe atmosferën fantastike që ekziston në kombëtaren shqiptare të futbollit.