Cristiano Ronaldo bëri debutimin mbrëmjen e djeshme në botërorin e tij të 5-të, teksa Portugalia u përball me Ganën.

5 herë fituesi i Topit të Artë u ndoq në çdo çast nga transmetimi televiziv i ndeshjes, i vlefshëm raundin e pare në grupin H të Kupës së Botës.

Dhe, në një moment, është fiksuar kapiteni i kombëtares luzitane, që kërkon në të mbathurat e tij sportive, një tabletë shtesë energjie, të cilën e hëngri teksa ndeshja zhvillohej në stadiumin ‘974’, në Doha, përpara se trajneri Fernando Santos ta zëvendësonte në minutën e 88-të.

Nuk dihet se çfarë përmbante tableta, apo nëse ishte thjesht një karamele për t’i dhënë energji portugezit.