Shaquille O’Neal është në shërim. Ish-basketbollisti i famshëm amerikan, tashmë komentator sportiv i “NBA on TNT” po rikuperohet pas një operacioni në pjesën e ijës.

Një foto e orëve të fundit e që e shfaqte të shtrirë në shtratin e një spitali krijoi shqetësim për ish-kampionin e Los Angeles Lakers dhe Miami Heat. Kur publikoi foton në Twitter nuk dha asnjë detaj për gjendjen e tij shëndetësore.

Por kishte një mesazh për kolegët Ernie Johnson e Candace Parker: “Ju ndjek gjithnjë, më mungoni të gjithë!”

Të shqetësuar, fansa të shumtë nisën t’i dërgonin mesazhe mbështetjeje, duke i uruar shërim të shpejtë O’Neal-it, i cili mbushi 51-vjeç në fillim të muajit. Por, tani që gjendja e tij shëndetësore paraqitet e mirë, të gjithë mund të qetësohen, nuk ka më vend për shqetësim për Shaq. Pas një periudhe rehabilitimi, kampioni do t’i rikthehet aktiviteteve, shumë shpejt.

Më herët këtë muaj, O’Neal diskutoi operacionin në podkastin e tij dhe tha se shpreson t’i kthehet palestrës e dietës, muajin e ardhshëm.

Në “The Big Podcast with Shaq”, paralajmëroi: “Do të kthehem më 16 prill. Do të përpiqem të humbas 30 kile.”