Pas një fitoreje historike ndaj Argjentinës në Kupën e Botës në Katar, secili futbollist i Arabisë Saudite do të shpërblehet me një Rolls Royce Phantom nga princi i Arabisë Saudite Muhamed bin Selam Al Saud. Qeveria e Arabisë Saudite ka njoftuar se çdo lojtar i ekipit kombëtar të futbollit të Arabisë Saudite që ishte në fitoren e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës do të marrë një Rolls Royce Phantom.

Çmimet për Rolls Royce Phantom variojnë nga 450,000-460,000 dollarë por kjo në varësi të vitit të prodhimit. Gjenerata aktuale 2023 Rolls Royce Phantom Series II u zbulua globalisht në fillim të këtij viti. Rolls-Royce Phantom është simboli më i njohur në botë i ekstravagancës dhe statusit të automobilave.

Fitorja e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës ka sjellë një lumturi të madhe në të gjithë vendin. Princi i kurorës së Arabisë Saudite, Muhamed Bin Salman është parë duke festuar fitoren e Arabisë Saudite me shokët dhe anëtarët e familjes së tij. Më herët, qeveria e Arabisë Saudite shpalli një festë publike vetëm për të festuar fitoren e kësaj ndeshje historike për kombin e tij.

Skifterët e gjelbër janë aktualisht në krye të grupit të tyre që është Grupi C. Ata do të përballen me Poloninë në ndeshjen e tyre të dytë të Kupës së Botës FIFA 2022.

Ndërkohë që vlen të thuhet se kjo nuk ishte hera e parë që mbretërit arabë saudit u jepnin një Rolls Royce lojtarëve të tyre. Në vitin 1994, sulmuesi i saj Saeed Al-Owairan, i cili shënoi një gol kundër Belgjikës që u konsiderua si një nga golat më të mëdhenj të Kupës së Botës të të gjitha kohërave, mori gjithashtu një shpërblim të ngjashëm.