Ndodhin kudo me sa duke ngjarje të shëmtuara, për të cilat e gjithë bota sportëdashëse dhe jo vetëm, ka vetëm një fjalë për t’i përshkruar, “turp”.

Cristiano Biraghi mbeti i gjakosur pasi tifozët e West Ham hodhën sende të forta dhe objekte të tjera plastike në fushë gjatë momentit që futbollisti i skuadrës italiane ishte pranë goditjes së këndit.

Skenave të shëmtuara në finalen e Ligës së Konferencës së Evropës. Finalja e UEFA Europa Conference League të së mërkurës u dëmtua nga skena të shëmtuara ku përfshiheshin tifozët e West Ham United, megjithatë ndeshja vazhdoi normalisht.