Tifozët e futbollit kanë debatuar nëse portieri i Argjentinës dhe Aston Villa Emiliano Martinez “ka vetëm katër gishta” në këmbën e tij të djathtë.

Fituesi i Kupës së Botës së fundmi bëri një tatuazh të trofeut ikonik në këmbën që përdori për të shpëtuar përpjekjen e Randal Kolo Muanit në minutën e 123-të.

Martinez mezi priste të tregonte tatuazhin e tij të ri dhe pothuajse menjëherë ngarkoi një fotografi të veprës së tij të re të artit.

Megjithatë, ndërsa fansat po shihnin tatuazhin e tij, vëmendja e tyre u devijua papritur tek gishtat e këmbëve të ish-yllit të Arsenalit.

Vetëm katër gishta të këmbëve janë të dukshme në postimin e Martinez në Instagram. Sulmuesi kishte veshur një palë shapka  në momentin e fotografimit.

Dhe ndërsa është plotësisht e besueshme që gishti i vogël i këmbës nuk dukej, disa fansa janë të bindur se ai ka vetëm katër gishta.