Portierët janë shpesh në qendër të vëmendjes për pritjet që bëjnë gjatë lojës, por edhe për gafat.

Këtë herë, personazhi kryesor është Davide De Gea, portieri i Manchester United, i cili i ka kushtuar shumë skuadrës së tij sot.

Djajtë e Kuq hapën shpejt rezultatin në ndeshjen e FA Cup me Everton, por ishte pikërisht De Gea ai që i u bë shkak për t’i çuar shifrat sërish në barazim pasi i kaloi topi mes këmbëve.

Topi goditi fillimisht në njërën këmbë të portierit, pastaj në tjetrën doli te porta, dhe Conor Coady dhe barazoi shifrat.