Barcelona arriti të ruante edhe ditën e djeshme ecurinë pozitive, duke mposhtur me rezultatin 1 me 0 Atletiko Madrid.

Teksa dukej se ndeshja do të përfundonte pa shumë histori, dy lojtarët Feran Torres dhe Stefan Savic vendosën të bëheshin protegonistë për keq. Teksa ishin në një duel për  të marrë topin, të dy lojtarët nisën të “kacafyteshin” me njëri-tjetrin, duke i shkulur flokët por edhe kafshuar njëri tjetrin.

Arbitri nuk e mendoi shumë në këtë rast, duke u treguar lojtarëve direkt kartonin e kuq.